RESMİN TARİHÇESİ

sakinAna sayfa, resim1 Yorum6 July 2013

Bulunan ilk resimler; mağara duvarlarına çizilmiş hayvan resimleri, av sahneleri ve gene mağara duvarlarına basılmış el izleridir. Bunlar, insanoğlunun soyut düşünme yeteneğini bu dönemlerde bile geliştirmiş olduğunu ispatladıkları için ayrıca değer taşırlar.
İçerik açısından ilk resimler; kötü ruhları uzak tutmak, bereket getirmek gibi dini inançlarla yapılmış oldukları tahmin edilir. Mısır, Çin ve Hindistan’da milattan önce yapılmış resimler, gündelik hayatı betimlerler, hikâyeler anlatırlar ve kılavuz nitelikleri taşırlar.
Resim yapmakta kullanılan teknoloji; malzemeleri de geliştirmiş, bitki yağlarıyla elde edilen ve öylece kullanılan pigmentlerin yerini sentetik pigmentlerle yapılmış, sağlığa daha az zararlı, daha kalıcı, kullanımı daha kolay boyalar almıştır. Tarih boyunca duvarlara, taşa, tahtaya, deriye, metallere, kumaşlara, kanvasa, kağıda (ve çeşitlerine), cama, sentetik malzemelere Resim yapılmıştır.

Etiketler: , , ,

RESMİN TARİHÇESİ Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. admin says:

    Konya da evden eve taşımacılık firması mı arıyorsunuz, İlk tercihiniz Konya evden eve nakliyat olacaktır. Web sitemizi ziyaret etmeden son kararınızı vermeyin. Konya evden eve K-3. Kayıtlı firmalardan birini tercih edeceğinizden şüphemiz yoktur.

    Gaziantep da evden eve taşımacılık firması mı arıyorsunuz, İlk tercihiniz Gaziantep evden eve taşımacılık olacaktır. Web sitemizi ziyaret etmeden son kararınızı vermeyin. Gaziantep evden eve K-3. Kayıtlı firmalardan birini tercih edeceğinizden şüphemiz yoktur.

RESMİN TARİHÇESİ Hakkında Yorum Yaz

ata binen kadın ata binen kadın
konya evden eve nakliyat konya evden eve taşımacılık konya evden eve konya evden eve asansörlü
gaziantep evden eve gaziantep evden eve gaziantep evden eve gaziantep evden eve taşıma
gül kokulu kadınlar
konya evden eve nakliyat konya evden eve konya evden eve konya oto kiralama

E-Bülten

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

İletişim Formu

gaziantep evden eve | gaziantep evden eve asansörlü